Stymulator tkankowy

Stymulator tkankowy

09 czerwca 2023


STYMULATOR TKANKOWY

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej, stosowane do odbudowy i regeneracji struktur skóry. Składniki zawarte w preparatach dzięki stymulacji kolagenu i elastyny poprawiają jędrność, gęstość i jakość skóry. Stymulatory tkankowe to jedne z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologii odmładzającej.

 

KOMU POLECA SIĘ STYMULATORY TKANKOWE ?

Symulatory tkankowe polecane są zwłaszcza dla osób u których widoczne są oznaki starzenia się skóry, np. widoczne zmarszczki, utrata jędrności, kurze łapki. Zabieg zaleca się także w przypadku suchej, poszarzałej skóry, zaburzonego owalu twarzy lub widoczne bruzdy nosowo- wargowej. Pomaga on także radzić sobie z takimi problemami jak przebarwienia skóry i cienie pod oczami.

Stymulatory tkankowe wykorzystuje się także profilaktycznie, celem opóźnienia procesu starzenia się skóry.

EFEKTY UZYSKANE DZIĘKI STYMULATOROM

Przez obecność wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do wzmożonej produkcji kolagenu (białko odpowiedzialne za jędrność i sprężystość), czego efektem jest:

– ujędrnienie i  zagęszczenie skóry

– podkreślenie owalu twarzy

– redukcja drugiego podbródka i chomików

– działanie antygrawitacyjne

– redukcja zmarszczek

– nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry

-  widoczna poprawa kondycji skóry i jej wyglądu bez zmian rysowych twarzy

CZY STYMULATORY TKANKOWE SĄ BEZPIECZNE?

Stosowane w zabiegach substancje są całkowicie biokompatybilne.  Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki, ale szybko znikają. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych są bezpieczne i nie powodują żadnych powikłań.