Terapia lampą led TRIWINGS

image

Nowoczesne lampy medyczne LED TriWings® francuskiej marki Biophoton to przełom w dziedzinie fototerapii. Występują w wersji mobilnej jako lampa stojąca, jako łóżko, które oświetla całe ciało oraz w wersji ginekologicznej - tzw. Digiled. Lampy emitują światło o różnej długości fal w sześciu kolorach, zapewniając bardzo szerokie spektrum działania. System TriWings® idealnie sprawdza się w dermatologii, medycynie estetycznej, ginekologii. Podczas naświetlania dochodzi do stymulacji procesów regeneracyjnych komórek, co ma bezpośrednio wpływ na spowolnienie procesów starzenia, wspomaga leczenie chorób skóry i gojenie ran pozabiegowych.

W jaki sposób funkcjonuje PhotoBioModulacja?

Światło emitowane przez czerwone i podczerwone diody LED przechodzi przez tkankę na kilka milimetrów i jest absorbowane przez komórki. To mitochondria, fabryki energii w komórce, przekształcają światło miękkie w energię, nie wydzielając przy tym ciepła, wywołując jednocześnie bio-stymulację tkanek. Odnotowujemy wzrost produkcji włókiem elastynowych i kolagenowych oraz szybką poprawę mikrokrążenia. Dzięki efektowi diod LED, tkanka podlega restrukturyzacji, nawadnianiu, dotlenieniu oraz ogólnej poprawie.

Doskonale sprawdza się po zabiegach laserowych, mikrodermabrazji,
mikronakłuwaniu, peelingach i zabiegach z użyciem igieł.
Wykazano, że terapia światłem o niskim poziomie skraca czas rekonwalescencji pacjenta poprzez zwiększenie mikrokrążenia oraz zmniejszenie poziomu zapalenia i bólu.

Zastosowana bezpośrednio po zabiegu zmniejsza zaczerwienienie, przeciwdziała powstawaniu siniaków i obrzękowi.

Wskazania:

Przeciwskazania

 

NIE NALEŻY WYKONYWAĆ TERAPII ŚWIATŁEM LED U W NASTĘPUJĄCYCH PRZYPADKACH:

 • Jak długo trwa leczenie?

  Każdy zabieg przy użyciu TriWings© zajmuje od 3 do 20 minut, w zależności od tego ile części twarzy lub ciała obejmuje. Do osiągnięcia optymalnego rezultatu może być koniecznych od 2 do 12 zabiegów. W przypadku bardzo dużych rozstępów ciążowych oferowane są również inne terapie łączone.

 • Co dzieje się podczas zabiegu?

  Osoba wykonująca zabieg wybiera odpowiedni program terapii światłem TriWings©. Światło oddziałuje przez powierzchnię skóry. W zależności od zastosowania używane są również preparaty witaminy C albo krzem organiczny. Do terapii specjalnych, jak np. leczenie rozstępów ciążowych, używane są określone przyrządy dodatkowe, np. StretchLess©.

 • Czy zabieg jest nieprzyjemny?

  Światło diod LED dużej mocy jest absorbowane przez komórki. Zabieg jest bezbolesny i ogólnie odczuwany jako bardzo przyjemny. Komórki regenerują się, a stan naskórka i skóry właściwej poprawia się w sposób widoczny. Wąskie widmo światła diod LED TriWings wytwarza przyjemne ciepło nie powodując przegrzewania.

 • Jak długo działa takie leczenie?

  Leczenie światłem TriWings wprawdzie nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się skóry, jednak drastycznie go spowalnia, a nawet zapewnia maksymalną regenerację komórek. W określonych przypadkach, jak np. przy leczeniu rozstępów ciążowych lub przy PDT (terapia fotodynamiczna), rezultat uzyskany w leczonej zmianie jest trwały.

 • Jakie efekty uboczne mogą wystąpić?

  Diody LED TriWings© nie emitują na skórę promieni UVA i UVB ani szkodliwego promieniowania podczerwonego. Oparzenia są więc całkowicie wykluczone. Prawie wszystkie zabiegi światłem TriWings© są nieinwazyjne, poza zabiegiem wstępnym w przypadku rozstępów ciążowych.