Stomatologia estetyczna

image

Higienizacja zębów- Na czym polega ?

 Wielu z nas uważa, że szczotka i pasta wystarczą do odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nie jest to jednak prawda.
Profesjonalny instruktaż higieny podpowie pacjentowi, jakich środków higienicznych faktycznie potrzebuje i w jaki sposób ich używać. Co wybrać spośród wielu szczoteczek, past, płynów, nitek, wykałaczek czy irygatorów? Pomożemy Ci w decyzji!

Wiedzę na ten temat podczas wizyt w MelonClinic przekazują higienistki, które do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie.

Udzielają wskazówek:

Higienistki przypominają pacjentom o wartości nitkowania zębów oraz o płukaniu jamy ustnej. Wykonują zabiegi higienizacyjne, należące do działań profilaktyki stomatologicznej – scaling, piaskowanie, fluoryzacja i lakierowanie zębów. Regularne wizyty oraz odpowiednia dbałość o uśmiech mogą nawet wyeliminować potrzebę leczenia. To niemal bezinwazyjna i najbardziej bezpieczna procedura, która zapobiega problemom z zębami.

Skaling

Jeśli konieczne będzie usunięcie złogów nazębnych, kamienia i osadu, higienistka przeprowadzi zabiegi skalingu, piaskowania i polerowania zębów.

Scaling to ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości, z ich pomocą kamień jest usuwany z zębów nie niszcząc ich zdrowych tkanek.

Piaskowanie

Piaskowanie przeprowadza się z użyciem piaskarki profilaktycznej. Ma ono na celu usunięcie drobniejszych złogów, tzw. osadu. Drobinki węglanu sodu łatwo docierają w przestrzenie międzyzębowe pozostawiając je czystymi bez ryzyka uszkodzenia zdrowego szkliwa.

Polerowanie z użyciem specjalistycznych past sprawia, że zęby są gładkie, a pacjent odczuwa wyraźną różnicę po zabiegu.
W celu zwiększenia odporności zębów i zmniejszenia nadwrażliwości nakładamy profesjonalne preparaty fluorkowe. Preparaty mają formę past, lakierów lub pianek o przyjemnych dla pacjenta smakach. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno dzieci jak i dorośli.