Implantologia

image image
image
image

Czy warto zdecydować się na implanty?

Implanty zębowe pozwalają nam właściwie zapomnieć o ubytkach. Korony protetyczne przymocowane do implantów są w stanie zapewnić nam taką samą funkcjonalność, jak w przypadków zębów naturalnych. Dzięki nim możemy bez przeszkód wyraźnie mówić, gryźć oraz przeżuwać pokarmy –korony na implantach są niezwykle stabilne.


Droga z implantem po piękny uśmiech- krok po kroku
 • Krok 1- Konsultacja
 • Krok 2 – Zabieg implantologiczny
 • Krok 3 – kontrola po zabiegu
 • Krok 4 – wyciski protetyczne
 • Krok 5 – oddanie pracy

Implanty na jakich pracujemy: Nobel Biocare, Alpha Bio, NORIS Medikal.

Jak wygląda wszczepienie implantu

Implantacja to zabieg chirurgiczny, wykonywany w warunkach pełnej aseptyki i sterylności. Wszczepienie implantu polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep, a następnie wprowadzenie do niego implantu. Miejsce na implant wykonuje się kalibrowanymi wiertłami. Jego wymiary dokładnie odpowiadają średnicy i długości implantu, który mamy zamiar w nim umieścić. Po wykonaniu osteotomii, czyli otworu pod implant, zostaje on do niego wkręcony z odpowiednią siłą zapewniającą stabilizację, a jednocześnie nie powodującą przegrzania i uszkodzenia kości.!

Wszczepienie implantu za pomocą szablonu chirurgicznego

To nowoczesna implantologia wspomagana cyfrowym planowaniem . Wydrukowany w technologii 3D. Szablon chirurgiczny pozwala na precyzyjne wprowadzenie implantów w miejsce wcześniej wyznaczone na ekranie komputera, dzięki temu zabieg jest przeprowadzany bez użycia skalpela, skraca czas zabiegu, daje szybsze gojenie się ran pozabiegowych , ogranicza ilość wizyt kontrolnych.

Jesteś w dobry rękach.

Lekarz dentysta Piotr Melon - właściciel kliniki stomatologicznej Melon Clinic w Sieradzu. Ukończył studia w 2005 r. na Uniwersytecie Łódzkim. W 2007 r. rozpoczął pracę w szpitalu im. WAM w Łodzi na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej, gdzie pełnił tam również funkcję kierownika oraz menadżera.

W 2015 r.  ukończył specjalizacje w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i implantologii. Od 10 lat prowadzi szkolenia międzynarodowe dla lekarzy stomatologów z zakresu implanto-protetyki. Do 2019 roku pracował w poradni chirurgii stomatologicznej i implantologii. Wieloletni konsultant krajowy z implanto-protetyki w firmie Alpha-Bio Tec. Kye exspert w firmie Nobell Biocare. Od 6 lat zajmuje się leczeniem pacjentów przy użyciu implantów jarzmowych.

image

Lek. dent. Piotr Melon

Chirurg / Implantolog

00

Wszczepionych implantów

00

lat doświadczenia

00

ukończonych szkoleń

00

Zadowolonych pacjentów

 • Czy każdemu pacjentowi można wszczepić implant?

  Ogólnie rzecz ujmując, występują przeciwwskazania, które całkowicie wykluczają możliwość wszczepienia implantów, jak i takie które ją tylko ograniczają lub przesuwają w czasie termin wykonania zabiegu. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że implantolog za każdym razem przeprowadza indywidualną kwalifikację pacjenta do zabiegu, więc nawet jeśli wydaje nam się, że u nas wszczepienie implantów nie będzie możliwe, to warto udać się do polecanej kliniki implantologicznej i sprawdzić czy rzeczywiście tak jest.

 • Czy wszczepienie implantu jest bezpieczne ?

  To jeden z najczęściej powtarzanych stereotypów, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przez takie przekonanie wielu pacjentów opóźnia konsultację implantologiczną. Zapewniamy Cię, że nie ma się czego obawiać, ponieważ do zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe. Dzięki temu jest on bezbolesny i nie wywołuje dyskomfortu. .

 • Czy każdy stomatolog może wszczepić implanty ?

  Każdy dentysta może przeprowadzić zabieg wszczepienia implantu. Biorąc jednak pod uwagę praktyczny aspekt i to, że implantacja jest zabiegiem chirurgicznym, powinien wykonywać ją chirurg, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie Jedynie dentyści z profesjonalną wiedzą, praktyką i odpowiednimi kwalifikacjami potrafią w sposób bezpieczny oraz skuteczny wykonać leczenie implantologiczne. Dlatego to właśnie Melon Clinic jest dla Ciebie.

 • Czy implanty wszczepia się również dzieciom ?

  Niestety nie jest to prawda, implanty można wszczepić w momencie gdzie rozwój szczęki zakończył się. Implanty można wszczepić dopiero młodzieży, po 18 roku życia.