Adrian Woźny

image

Adrian Woźny

Dyplomowany Terapeuta i Instruktor w Międzynarodowym Instytucie McKenziego

Adrian Woźny wiedział, że chce być fizjoterapeutą od 7 roku życia, kiedy po raz pierwszy miał okazję oglądać swojego Ojca podczas pracy z pacjentem. Zainteresowanie medycyną zaszczepił w nim również Dziadek, który w wieku 90 lat nadal prowadzi swoją praktykę lekarską. Jako sportowiec, już w liceum wiedział, że w pracy będzie chciał zajmować się narządem ruchu i dążył do pogłębiania swojej wiedzy od pierwszego roku studiów. 

Na studiach nie był biernym uczestnikiem zajęć i uczestniczył w życiu Klinik Ortopedycznych i Rehabilitacyjnych jako wolontariusz. Wakacje spędzał na pracy ze sportowcami, odbywając praktyki w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Od zawsze był mocno zaangażowany w pracę naukową, co zaowocowało licznymi nagrodami za badania naukowe i wieloma publikacjami z dziedziny diagnostyki i leczenia schorzeń narządu ruchu. Po ukończeniu studiów magisterskich w 2006 roku, został przyjęty na studia doktoranckie, które ukończył w 2010 roku. Wraz z rozpoczęciem studiów doktoranckich zatrudnił się w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu w Łodzi, w którym pracował do 2011 roku. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Otago w Nowej Zelandii i Uniwersytecie Dunde w Wielkiej Brytanii oraz Międzynarodowym Instytucie McKenzie’go.


Od 2008 roku prowadzi swoją prywatną praktykę, diagnozując i lecząc pacjentów w klinikach w Sieradzu i w Łodzi. Do 2016 roku był asystentem dr Stengerta, pracując w Klinice Schorzeń Kręgosłupa i Kończyn w Poznaniu. Jest instruktorem i wykładowcą w Międzynarodowym Instytutu McKenzie’go.

Adrian Woźny MSc, Dip MDT, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a następnie studia doktoranckie na tej samej uczelni. Ukończył liczne kursy, studia podyplomowe i staże z medycyny ortopedycznej, terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i terapii funkcjonalnej na uczelniach w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń kręgosłupa i kończyn.

Adrian Woźny jest Prezesem Polskiej Filii Międzynarodowego Instytutu McKenzie’go, ucząc lekarzy i fizjoterapeutów w całym kraju postępowania w schorzeniach narządu ruchu. Z pasji do sportu zajmuje się leczeniem siatkarzy i jest Prezesem Klubu Sportowego Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Ponadto prowadzi własną praktykę.

  • Dyplomowany Terapeuta i Instruktor w Międzynarodowym Instytucie McKenziego
  • Certyfikowany Terapeuta Manualny
  • Studia podyplomowe z Terapii Manualnej i Mechanicznej
  • Ukończone kursy z terapii tkanek miękkich
  • Ukończone kursy tapingu, manipulacji, pnf i inne.