W jakich sytuacjach leczenie implantologiczne to najkorzystniejsze rozwiązanie dla pacjenta?

Do doktora Piotra Melona na konsultacje implantologiczne trafiają pacjenci z różnym zakresem ubytków w uzębieniu.

Pierwsza grupa to pacjenci, którzy stosunkowo niedawno utracili pierwszy ząb. Ci pacjenci często już zdają sobie sprawę z tego, że pierwszy ubytek grozi utratą w niedalekiej przyszłości kolejnych, sąsiadujących zębów.

Doktor Piotr Melon, wszczepiając takiemu pacjentowi implant stomatologiczny, a następnie mocując do implantu odbudowę protetyczną nie tylko przywraca kompletny uśmiech i pełne funkcje uzębienia, ale co najważniejsze trwale powstrzymuje proces utraty sąsiadujących zębów.

Druga grupa pacjentów doktora Piotra Melona to osoby, które mają więcej ubytków w uzębieniu. Coraz częściej zdarzają się też osoby, które utraciły wszystkie swoje zęby.

Te osoby często nadal korzystają z tradycyjnych, najprostszych protez akrylowych, które niestety prawie zawsze wywołują wysoki dyskomfort psychiczny oraz zapewniają ograniczone możliwości „gryzienia” pokarmów.

W efekcie tacy pacjenci ograniczają swoje posiłki do potraw, które nie wymagają gryzienia, a ten stan rzeczy może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, przede wszystkim niedożywienia lub nawet anemii.

Doktor Piotr Melon, przeprowadzając u osób z dużymi, nawet 100% ubytkami w uzębieniu zaawansowane leczenie implantologiczne, w pełni odtwarza mechaniczne i estetyczne funkcje stałych zębów, na zawsze eliminując ryzyko wspomnianych wyżej problemów zdrowotnych.

Pacjenci doktora Piotra Melona w każdy przypadku odzyskują pełną zdolność gryzienia. Dzięki temu znowu mogą jeść każdą potrawę, którą zapragną, włączając w to średnio wysmażone steki oraz twarde orzechy.